VYNIKAJÍCÍ SEZÓNA 2016 ZÁVODNÍCH DRUŽSTEV

"A" DRUŽSTVO DOSPĚLÝCH II.LIGA

JIŽ ČTVRTOU SEZÓNU JSME DOKÁZALI OBHÁJIT ÚČAST VE II.LIZE,TENTOKRÁT V TĚŽKÉ PRAŽSKÉ SKUPINĚ,5 MÍSTEM. OPORAMI BYLI PŘEDEVŠÍM DAVID MINX A MÍŠA MAŘÍKOVÁ (v singlu 6 vítězství). DŮLEŽITÉ BODY ZÍSKALI HLAVNĚ ČTYŘHRY

MINX-BERGER A JETEL M.-MRÁZEK

VEDOUCÍ DRUŽSTVA: ZDENĚK MINX

"B" DOSPĚLÍ

NEUVĚŘITELNÉ: DRUŽSTVO,KTERÉ MĚLO BOJOVAT O UDRŽENÍ VYHRÁLO 1.TŘÍDU A POSTOUPILO DO DIVIZE ! TÝMU POMOHLI – R.JETEL, EMR, HERMANOVÁ, VOJTOVÁ, VOLFOVÁ ANETA (žákyně). GRATULACE !

VEDOUCÍ DRUŽSTVA: ONDRA LINHART

"C" DOSPĚLÍ

KONEČNĚ POSTUP ZE 4.TŘÍDY DO III.TŘÍDY. GRATULUJEME!

VEDOUCÍ DRUŽSTVA: KOLÁŘ ml.

DOROST

JEDNÍM SLOVEM - VYNIKAJÍCÍ: DRUŽSTVO BEZ PORÁŽKY POSTOUPILO DO 1.TŘÍDY ZÁSLUHOU VELMI DOBRÉHO KOLEKTIVU. GRATULUJEME !

VEDOUCÍ DRUŽSTVA: PETR KORBEL

STARŠÍ ŽÁCI

DRUŽSTVO, VE KTERÉM NASTUPOVALI PŘEDEVŠÍM MLADŠÍ ŽÁCI, SE UMÍSTILO VE II.TŘÍDĚ NA 3.MÍSTĚ, COŽ JE VELKÝ ÚSPĚCH.

VEDOUCÍ DRUŽSTVA: MARTINA VOLFOVÁ

MLADŠÍ ŽÁCI

CO SE OD NICH ČEKALO,SPLNILI. PO LOŇSKÉM POSTUPU DO II.TŘÍDY I LETOS SUVERÉNĚ TUTO SOUTĚŽ VYHRÁLI A POSTOUPILI DO 1.TŘÍDY.

GRATULUJEME !

VEDOUCÍ DRUŽSTVA: PAVEL BEROUNSKÝ

 

CELKOVĚ LZE HODNOTIT R.2016 V SOUTĚŽÍCH DRUŽSTEV JAKO NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ V NOVODOBÉ HISTORII HOUŠTECKÉHO TENISU

 

      Historie  LTC Houštka     

  Již léta se mezi sebou přou slavné tenisové kluby LTC Štvanice a  Slavia Plzeň o to, kdo z nich byl v Československu – tehdy ještě v Rakousko – Uhersku - založen jako první. Zanechme je jejich sporu a podívejme se do historie našeho klubu. V roce 1898 byl v Houštce – tehdy u Staré Boleslavi - vybudován první tenisový dvorec (za tři roky to bude neuvěřitelných 120 let od jeho vybudování). Využíval ho hlavně 7. dragounský pluk sídlící ve Staré Boleslavi a později první tenisoví nadšenci. Tito nadšenci na ustavující valné hromadě za přítomnosti 15 členů založili 10. července 1913 Lawn – Tenis – Club Houštka – LTC Houštka. V jeho čele stanuli Dr. Aubrecht jako první předseda a členové  Dr. Šimek, JUDr. Fetter a Hana Kladrubská. Tím byl dán základ organizovaného tenisu ve Staré Boleslavi. Z této doby se dochovala i nejstarší dobová fotografie, kterou všichni známe. Jako zajímavost uvádím jména některých lidí na ní zachycených – rodina Zdráhalova (rodina staroboleslavského lékaře), JUDr. Václav Jiskra, ředitel školy Kmoch ze slavné hudební rodiny. V letech 1920 – 1926 byla navázána širší dohoda s majiteli tehdejších lázní Houštka a začíná tím tzv. první zlaté období rozvoje. V roce 1927 byly dokončeny dva další kurty a v roce 1930 byl vybudován na dvorcích první rozvod vody. Do Houštky na tenis a do lázní jezdili tenisté z Prahy i z širšího okolí. Pořádali se turnaje, klubová utkání a exhibice mistrů – např. bří. Koželuhů (Jan byl profesionální mistr světa). Mezi přední členy klubu v té době patřila známá podnikatelská jména – Melichar, Šorel, Chour, bří. Pušbauerové, Jan a Zdeněk  Límanovi, operní pěvec Jan Rytíř a další.

Klub přečkal dobu okupace a otevíraly se nové perspektivy jeho rozvoje. Ty však brzy vzaly za své sjednocením tělovýchovy. Dne 14.9.1950 byla založena TJ Sokol Stará Boleslav, později TJ Slavoj Stará Boleslav. I v této nelehké době, kdy byl tenis na listině tzv. buržoazních sportů, se tehdejší generace tenistů snažila život klubu udržet dle svých možností, a to převážně svépomocí. Byla zavedena elektřina, vybudována první provizorní šatna (ta sloužila až do roku 1968). V té době hrálo mužstvo střídavě krajskou soutěž 1. Třídy, v roce 1962 poprvé postoupilo do krajského přeboru Středočeského kraje. Členy oddílu byli Stránský – pekař, Choděra – kominík, bří. Koliandrové, Hruška ( dědeček našeho olympionika O. Synka), Límanovi, Pavlíková, Pelikánová ( pozdější manželka generála Lišky).  V polovině šedesátých let si dává  vedení tenisového oddílu vysoké cíle – zlepšit zastaralé prostředí tenisových dvorců a dosáhnout lepších  sportovních výsledků. A úspěchy přicházejí. Rok 1968 – postup do 2. Ligy, 1969 postup do 1. Ligy.

V době  politického uvolnění před i během Pražského jara se novému vedení klubu podařilo osamostatnit se z náruče svazující TJ Slavoj Stará Boleslav a stává se prvním samostatnou jednodruhovou tělovýchovnou jednotou v Československu – TJ LTC Houštka. V zápětí nato klub zakládá přidruženou výrobu – podnik OSTAS, na základě jehož zisků počalo tzv. druhé zlaté období LTC. Ve vedení se objevují mladí a nová jména – Ing. Zemek, Jiří Minx, Zdeněk Hájek, Dr. Pavlík, Vl. Mašková, Ivan Nolč a  další. 1. Liga se zde hrála nepřetržitě do roku 1974, dále pak se  hrála několik let 2. Liga. Střídají se zde známá tenisová jména – Miloš Konrád – hráč Davis cupu, bří. Kurzové, Ševčík, Seifert, Marcela Barochová, Kurzová, Žiláková, Papík, domácí Chrtek, Zdeněk Minx. V roce 1968 byly vybudovány nové šatny a započala výstavba nové velké klubovny s restauračním zázemím. Její první částečné otevření bylo v roce 1974 a její úplné dokončení v roce 1977  za pomoci ÚV ČSTV. V rámci normalizace byla přidružená výroba podniku OSTAS nuceně sloučena do celostátních struktur a příjmy klubu se okamžitě ztenčily. Výsledkem byl samozřejmě postupný sestup až do krajského přeboru.

Díky pořádání řady celostátních akcí – Velké ceny seniorů, celostátních turnajů všech kategorií včetně dospělých a existenci prosperujícího střediska mládeže - se podařilo získat ze státních prostředků dotaci na výstavbu dalších kurtů na celkový počet 11 plus centrální dvorec. LTC Houštka se tak zařadil ve své době mezi respektované kluby včetně  svého zázemí.

Na základě práce a výsledků byl klub pověřen pořádáním mezinárodního turnaje juniorů Crystal cup. Tento turnaj se stal tehdy jednou z největších sportovních akcí nejen našeho města, ale celého Středočeského kraje. Pro ilustraci - tehdejší rozpočet turnaje byl okolo 500 tis. A to se psal rok 1978! Obětaví členové klubu získávali po celý rok sponzorské příspěvky a sami tomuto turnaji věnovali stovky hodin zdarma. Za zmínku stojí některá jména, která prošla tímto turnajem: Ivan Lendl , Helena Suková, Hana Mandlíková, Šmíd, Složil, Nováček , Zrubáková, bří. Orešarové , Bobo Živojnovič – reprezenti Jugoslávie a mnoho dalších. Pravidelně se Crystal cupu zůčastňovali hráči z 25 – 30 zemí z celého světa. Turnaj byl pořádán naposledy v roce 1992, protože klub už paradoxně nesehnal dostatek sponzorů na jeho zajištění.

Připomeňme si i kulturní akce, které mohl klub pořádat díky nově postavené klubovně. Součástí klubu byl i Orchestr taneční hudby Universe, a to celých 15 let. V jeho řadách vystupovala např. současná poslankyně Nina Nováková – Tošnarová,  její manžel Milan – současný vedoucí odboru kultury a sportu. Duší všech kulturních akcí byli dnes již zesnulí Jaroslav Chlup a Petr Baum.

Známé byly i dvoudenní Representační plesy  pořádané v tehdejším Labíně s bohatým kulturním programem, mimo jiné za účasti cimbálové muziky Břeclavan.

V roce 1980 se podařilo dokončit i stavbu tenisové haly na Vestecké ulici v areálu střediska ČSTV tzv. U Pachla.

Po roce 1989 došlo k naprostému osamostatnění, a to delimitací majetku, a vzniká LTC Houštka  - tentokráte jako občanské sdružení bez zkratky TJ.  Tento krok není dosud zcela doceněn, neboť delimace majetku byla termínově omezena. Kdo ji nestihl, má dodnes velké problémy (např. u nás ve městě Jezdecký klub). V roce 1992 přebral funkci předsedy Vladimír Emr, který se zaměřil na zvelebení areálu a na stavbu nové tenisové haly tentokrát přímo v areálu, a to každoročním zakrytím 2 kurtů nafukovací halou. Stavba byla úspěšně dokončena a hala slouží dodnes, i když je pro klub náročným  „žroutem„ peněz. Bez zimního tréninku je však v dnešní době nemožné udržet si mladé naděje. Možnosti získání příjmů klubu jsou dnes velmi omezené a klub tak žije převážně z příspěvků členů.

Jak jdou léta, sportovci i funkcionáři dorůstají, stárnou, odcházejí, objevují se noví a každý z nich přispívá opět svým dílem. Dává tomuto sportu kus svého já, tvoří dnešní historii. Výbor klubu pracoval po 20 let téměř ve stejném složení. V roce 2014 došlo nejen k obměně členů výboru , ale také Ing. Zemek, dlouholetý předseda klubu, po dovršení svých 70 let předal svou funkci o dvě generace mladšímu kolegovi, který v Houštce prakticky vyrostl - Ing. Janu Luhanovi.

A jedeme dál, vlastně a hrajeme dál…

 

Napsali o nás :

Aneta Volfová vítězkou Houšteckého poháru v deblu

V polovině srpna uspořádal tenisový klub LTC Houštka 1. ročník republikového turnaje v kategorii starší žactvo za účasti téměř 50ti hráčů z více než 20ti oddílů z celé České republiky.

Po několika horkých prázdninových týdnech se v termínu 15. -  17. srpna konal 1. ročník Houšteckého poháru s velmi kvalitní účastí hráčů a hráček ze všech koutů naší republiky. Kromě prvních dešťových kapek bylo příjemným osvěžením také prosazení se domácí Anety Volfové, která v kategorii starších žákyň získala v singlu pohár za 3. místo a v nedělním finále deblu, společně s Terezií Štěpánovou (TJ Spoje Praha) vybojovala titul. V singlu získala pohár Natálie Pokorná (LTK Liberec), která ve finále porazila Veroniku Sváčkovou (LTC Modřany 2005) 6:3, 6:2.

I v kategorii starších žáků měl místní klub své zástupce, kteří se do závěrečných kol sice neprobojovali, ale získali první cenné zkušenosti s velkým turnajem. Zajímavou podívanou bylo nedělní finále starších žáků, které se díky dalším přívalům deště dohrávalo v pondělí. Nakonec po velké bitvě zvítězil Jan Příhoda (TK Neridé), který ve finále porazil Lukáše Nováka (TJ Solidarita Praha 10) 6:2, 3:6, 6:3.

Všichni účastníci odjížděli spokojeni, turnaj se odehrál v příjemném prostředí houšteckého areálu a hráči se rádi opět vrátí na 2. ročník, který klub LTC Houštka plánuje uspořádat i v příštím roce. Díky finančnímu příspěvku města Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi si ti nejlepší odváželi nejen poháry a medaile, ale také hodnotné tenisové ceny.

Ing. Tomáš Nekola, člen výboru LTC Houštka

 

 

Tenis v Houštce v roce 2014 / uveřejněno v září 2014 v časopise Prostor /

Letní tenisová sezóna v našem areálu ještě zdaleka nekončí, ale již dnes je možné uvést, že bude úspěšná. Družstvo „A“ dospělých po letech strávených v krajských soutěžích již druhým rokem reprezentovalo naše město ve II. lize a dosáhlo historického 4. místa. Do bojů ve smíšené II. lize letos zasáhla sestava ve složení: Minx David, Jetel Michal, Drábek Petr, Jetel Roman, Mrázek Marek, Emr Martin, Luhan Jan, Štěpánek Antonín, Maříková Michaela, Hermanová Alžběta. O výborné výsledky v silné konkurenci se letos postarali především hráči Minx a Drábek a hráčky Maříková a Hermanová. Družstvu „B“ dospělých jen těsně unikl postup do I. třídy a ukončilo sezónu na druhém místě. Áčko dorostu obsadilo ve své soutěži 3. místo a družstvo „B“ 8. místo. Oběma žákovským družstvům se přes slibně rozehranou soutěž nepodařilo postoupit do vyšší soutěže a ve svých tabulkách obsadili starší žáci 3. a mladší žáci 2. místo.

Houštka ale nežije jenom závodním tenisem. Během letní sezóny pořádá klub několik turnajů přístupných především pro neregistrované hráče. Nejoblíbenějším turnajem je každoročně Memoriál P. Stránského ( „Péčův memoriál“ ) . Letos proběhl již 24. ročník a tento turnaj není v posledních letech pouze pro členy klubu, ale i pro širokou veřejnost. Dalším turnajem, který nás letos ještě čeká je oblíbená mix párty ( turnaj ve čtyřhře smíšených dvojic ). Rád bych tímto pozval na tento turnaj všechny členy i nečleny klubu, tenisové nadšence z našeho města a okolí. Je otevřen všem bez rozdílu věku a výkonnosti. Pro tenisově zdatnější zde platí nepsané pravidlo určité míry tolerance. Turnaj pořádáme v sobotu  20.9.2014 a registrace proběhne až v den turnaje od 8.30h do 9.00h.

Tenisový areál v Houštce je samozřejmě otevřen všem tenisovým nadšencům. Nově byla zavedena internetová rezervace kurtů. Nově byla uvedena do provozu internetová stránka www.tenishoustka.cz , kde je možné provést zmíněnou rezervaci kurtu a dozvědět se veškeré informace o dění v našem klubu. Rádi u nás uvítáme samozřejmě i vás všechny, kteří tenisu neholdují  a zavítají k nám po příjemné procházce místním lesoparkem. Pro vás je připraveno příjemné posezení v místním hotelu s restaurací. Skvělá kuchyně a příjemná obsluha je samozřejmostí.

                                                                                                   Martin Emr

********

Tenisté LTC Houštka mají za sebou úspěšnou sezonu / uveřejněno v lednu 2014 v časopise Prostor /

I když kalendářní rok skončil teprve nedávno, tenisová sezona skončila již zhruba koncem října. V tuto dobu každoročně končí pro registrované tenisty letní sezona, uzavírá se sbírání bodů na oficiálních turnajích a sestavuje se žebříček, který je platný po celý následující rok. Z našich členů se nejvíce dařilo v kategorii dospělých Davidu Minxovi, který ukončil sezonu na 63. místě celostátního žebříčku a Michalu Jetelovi, kterému patří 104. místo v kategorii dospělých a výborné 21.místo v kategorii dorostenců. Michal Jetel sice není kmenovým hráčem LTC Houštka, ale v našem klubu dlouhodobě trénuje a rovněž hostuje v soutěžích družstev. V mládežnických kategoriích nás nejlépe reprezentuje Aneta Volfová, které patří v kategorii mladších žákyň 10. místo ve středočeském kraji a 86. v celostátním žebříčku. V týmových soutěžích pak největšího úspěchu dosáhlo smíšené družstvo dospělých, které dokázalo v silné konkurenci udržet 2. ligu i pro následující sezonu. Za tyto úspěchy je potřeba krom hráčů poděkovat i našim trenérům , zejména pak Romanovi Jetelovi , Láďovi Nágrovi a Pavlu Berounskému.
Tenisový klub ale žije i v zimní sezoně, pro členy klubu je každoročně připravena nafukovací hala přes 2 dvorce, pro závodní hráče jsou v plném proudu halové turnaje a pro všechny, nejen tenisty, je rovněž celoročně v provozu útulný hotel s restaurací přímo na tenisových dvorcích.
V Novém roce rádi uvítáme nové zájemce o členství v klubu, a to jak z řad dospělých, tak i samozřejmě z řad mládeže. Tenisová školička pod vedením Pavla Berounského přijímá děti již od pěti let. Rádi ale v našem klubu přivítáme i všechny, kteří tenis aktivně nehrají a třeba k nám jen zabloudí při procházce lesoparkem v Houštce. Pro ně je připraveno příjemné posezení v již zmíněné restauraci, od letošního roku s novým provozovatelem, s výbornou kuchyní a vždy milým a příjemným personálem. Tenisový klub LTC Houštka je zkrátka otevřen všem, kteří si rádi zasportují, ale i všem ostatním, kteří se rozhodnou v krásném prostředí strávit chvíli, třeba jen u dobrého jídla a pití.
Martin Emr

****

Tenisová Houštka  / uveřejněno v červenci 2013 v časopise Prostor /

Letošní tenisová sezona je zhruba ve své polovině, ale jarní soutěže družstev už jsou za námi a nezbývá než uvést že skončili pro houštecké tenisty úspěchem.  „A“ družstvo dospělých ve své první sezoně ve II. Lize se s předstihem udrželo v soutěži i pro příští rok.  „B“ družstvo bohužel svoji soutěž udržet nedokázalo a bude hrát příští sezonu středočeskou II. třídu, dorost skončil ve své tabulce na 4. místě, starší žáci slaví postup bez jediné porážky a mladší žáci s jednou těsnou porážkou skončili s trochou smůly na 2. nepostupové příčce. Děkujeme všem závodním hráčům, hráčkám, rodičům i trenérům za vzornou reprezentaci našeho klubu v týmových soutěží a přejeme mnoho úspěchů na turnajích jednotlivců, které jsou momentálně v plném proudu. Gratulujeme družstvu starších žáků k postupu do vyšší soutěže a rovněž „A“ družstvu dospělých k udržení se ve II. lize. Vynikajícího úspěchu dosáhl David Minx , který se pro letošní rok stal oblastním přeborníkem dospělých a to jak ve dvouhře, tak společně s Michalem Jetelem i ve čtyřhře. Podobný úspěch zaznamenal houštecký odchovanec naposledy před více než třiceti lety, kdy se z titulu krajského přeborníka radoval pozdější dlouholetý předseda našeho klubu Vladimír Emr.

Již před více než šesti lety začala v Houštce fungovat opět tenisová škola a z její líhně vzešla většina dětí, kteří dnes tvoří naše žákovská družstva. Rádi bychom touto cestou pozvali všechny děti a rodiče dětí – přijďte do Houštky na tenis. Miniškolka je už pro děti od 4 let. Pro děti rovněž každoročně pořádáme letní tenisový tábor ve Strážném a tenisové prázdniny na kurtech v Houštce. Nezahálíme samozřejmě ani v zimě, kdy trénujeme v nafukací hale a v tělocvičně základní školy.

                                                                                                              Pavel Berounský , Martin Emr

                                                                                                                             LTC Houštka

*****

Tenisté LTC Houštka ve 2. lize    / uveřejněno v kvetnu 2013 v časopise Prostor /

Po více než dvaceti letech hraje smíšené družstvo tenistů LTC Houštka 2.ligu. Družstvo složené zejména z odchovanců houšteckého a brandýského tenisu tak navazuje na slavnou minulost místního tenisového klubu. Vstup do letošního ročníku, kde je cílem především udržení v soutěži, se podařil nad očekávání dobře. Po úvodní porážce v Jablonci si připsali tenisté dvě vítězství v utkání s Hrádkem nad Nisou a s TK Tesla Hloubětín.  V osmičlenné tabulce, kde první tým postupuje do 1. ligy a poslední dva sestupují do Středočeské divize tak prozatím figurují na výborném třetím místě. Skvělé výkony předvádějí zejména dva největší talenti místního tenisu David Minx a Michal Jetel. Podpořit celé mužstvo můžete ještě během června v domácích utkáních s SK Rohatsko ( 1.6. ) a s LTC Pardubice       ( 22.6 ) . Zápasy začínají vždy v 10 hod.

Návštěvou houšteckého tenisového areálu si  kromě zmíněného sportovního zážitku můžete zpříjemnit den procházkou v přilehlém lesoparku nebo posezením v útulné restauraci a hotelu přímo na tenisových dvorcích. Pro úplnost dodáváme sestavu družstva vedeného kapitánem Zdeňkem Minxem : Minx David, Mrázek Marek, Jetel Michal, Jetel Roman, Štěpánek Jan, Keyř Michal, Emr Martin, Luhan Jan, Petráčková Eliška, Šnajberková Petra, Vosecká Andrea, Kulichová Eva, Tylová Iveta

 

 

  Děkujeme našim partnerům   
Komunální technika s.r.o.
Boleslavská 1544
250 01 Stará Boleslav
www.ktech.cz

Auto Kout Centrum spol.sr.o.

prodej a servis vozidel Renault, Hyundai, Dacia

 

Pražská 1820
250 01 Brandýs nad Labem
www.autokout.cz

Lubomír Schmid

výstavba sportovišť

Dukelská 1350, 
Stará Boleslav  250 02
www.tenis-schmid.cz
SKOL s.r.o. 
vše pro běžky
Dražice 63,294 71
Benátky nad Jizerou
www.skol.net
Cestovní kancelář Zemek s.r.o.
Mělnická 31
250 01 Stará Boleslav
www.chorvatskozababku.cz
STAVOKOMPLET s.r.o.
Zápy, Královická 251
250 01 Brandýs nad Labem
www.stavokomplet.cz
ATREA s.r.o.
výrobce vzuchotechniky
Československé armády 32
466 05 Jablonec nad Nisou

www.atrea.cz

AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o.
Pražská 1321/38a
102 00 Praha 10
Benátky nad Jizerou
www.ave.net
AUTORADIASERVIS.EU
opravy GPS,autorádií a PC
Praha 9

www.autoradiaservis.eu
František Maška
výroba antuky

Svémyslice 17
250 91
www.antuka-maska.cz
Stanislav Pelc
stavební řezivo.palivové dřevo,mulčovací kůra
Křenek 2
tel.: 777 084 281
 
Zahradnictví U rybníka
Zdeněk Červinka
návrhy a realizace staveb
Záluží u Čalákovic
www.zahradycz.cz
Město 

Brandýs nad Labem - Stará Boleslav

Hoffmann a Žižák spol.sr.o.

autorizovaný servis značky Mercedes

Zápy 255
250 01 Brandýs nad Labem
www.hoffman-zizak.cz

Restaurace Cafe Imperial

Na Poříčí 15
110 00 Praha 1
www.cafeimperial.cz